ZPĚT<

Letos budeme vybírat z těchto kapel:

KOBLÍŽCI

Skupinu Koblížc! už od jejich počátků předchází pověst energické až šílené kapely, která ze sebe neváhá na koncertech vydat vše až do poslední kapičky, aby následně načerpala sílu z řad svých fanoušků a, v lepším případě, po pár hodinách spánku odrazila na další koncert. Josie, Robert, Wilip a Tom to takto dělají již 4 roky a po více než dvou stovkách odehraných koncertech to zatím vypadá, jako by pro tohle byli stvořeni.

KYANID

Mladí talenti z Českého Krumlova. Po dvou a půl letech fungování za sebou mají více než 200 koncertů, mimo jiné turné s Vypsanou fixou. V roce 2011 vyhráli Skutečnou ligu v kategorii Junior.

THE SNUFF

Výrazný talent na mladé rock-metalové scéně. The Snuff již hráli jako support podzimního Harlej Tour 2011 "Máme Vlka", jako support jarního Harlej Tour 2012 "Teleskopický Tele Tour", jako support [ex Iron Maiden] Blaze Bayley "Blaze Bayley Europa Tour (4 české koncerty), Sázavafest 2011, Sázavafest 2012, Rockování 2011, Rockování 2012, FTC fest Berlín (GE), Basinfirefest 2012, Přeštěnice Open Air 2012, Rock na Valníku 2012, Žatecká Dočesná 2011, Žatecká Dočesná 2012 a další...

LOLA BĚŽÍ

Děláme to co nás baví. Zpíváme, hrajeme na kytary, basu, bicí - prostě powerpop. Žijeme Lolu...

Vítěz Skutečná liga Junior 2012.

LOCO LOCO

♣ LOCO LOCO HESKI CZESKI ♣ Koncertní šňůra a MP3 ke stažení na www.locoloco.cy ♦♣♠♥ 3. místo SKUTEČNÁ LIGA 2012 // 1. místo ROCK NYMBURK 2012 ♦♣♠♥

BOGOTASYSTEM

Crossover/progress kapela z Prahy s výhradně českými texty.

CLAWED FOREHEAD

Česká hudební formace Clawed Forehead hraje v současnosti v originálním nástrojovém složení: housle, dvě violoncella, kontrabas, bicí a zpěv s občasným obohacením o violu da gamba. Její vlastní tvorba v sobě mísí prvky vážné hudby, alternativního metalu, severského folku a mnoha dalších hudebních stylů včetně taneční hudby.

SERPENCIA

Středočeský crossover.

BEZPATYBOTY

dejvická kapela hrající punkrockově laděný bigbeat podporovaný nekompromisním tahem houslového smyčce právě vydává debutové album Mozaika!

DAILY PROJECT

Jsme mladá kapela,která má životní cíle, kterých vážně chce dosáhnout! A jako každá opravdová punk/popová kapela jsme pro každou srandu a blbost.

LAST TIME

Styl, který Last Time hrají se dá nazvat jednoduše Rock, ale kluci uvádějí Pop-rock. Kluci zpívají anglicky a texty jsou různé, ale hlavní tématika je Mír, láska a Svoboda. Mezi jejich inspirace patří Queen, Foo Fighters, Nirvana, Bon Jovi, Simple Plan a mnoho dalších. Hudbou, kterou hrají se snaží navodit atmosféru 70.let s moderními prvky. V roce 2012 vyšel jejich první videoklip k písni Sendman, se kterým poprvé vystoupili i v TV. Momentálně se pracuje na debutovém albu, které vzniká ve studiu Bombjack.

KOHOUT PLAŠÍ SMRT

Momentálně se snažíme o punk, ale jestli s tím neuděláme díru do trenek produkčním velkých gramofonových firem, tak jsme ochotný se přeorientovat na doprovodnou kapelu kterékoliv hvězdě železného nebe. Pro slávu uděláme cokoliv, kromě natáčení videoklipu s obnaženým přirozením. Naše texty v zakódované podobě kritizují naprosto nepřípustný systém hlavních a vedlejších chodeb v mraveništích, pravidla rozdělování sociálních dávek v kmeni Ngobotumi sídlícím na pravém břehu Konga a mimo dalších věcných témat také často kritizovanou délku kopulace srnce vzhledem k uspokojení srny. V hudbě používáme stylově obehraná klišé společně s apatickou vizáží na pódiu. Naše politická orientace se liší u každého z nás podle uložení penisu v nohavici kalhot. Ještě bych dodal nějaké plány do budoucna, ale žádná není.

AD LIBITUM

Kapela, kterou je možno už šest let vídat na pódiích po celé republice, se prezentuje vlastní tvorbou, která se skládá z jednoduchých riffů, smysluplných textů a melodických sól. Recenze na kapelu jsou velmi pozitivní a sami o sobě kluci tvrdí, že v dnešní době není důležitá složitost a technika, ale především radost a spolupráce kapely s publikem.

NON CITIZEN

Kapela NONCITIZEN je výsledkem fúze klasické kytarovky s moderní elektronikou. S čitelnou inspirací aktuálními trendy vymáchanými v potu Trenta Reznora využívá tahle pětice naplno potenciál digitální éry, avšak klasický analogový zvuk je pro ni nenahraditelný. Ve složení Marek Hladík (zpěv, stage piano, synth), Marek Mik (Kytara), Filip Robenhaupt (Bicí), Marek Kejšar (Basa), Patrik ……. (Kytara) vytváří unikátní žánrové spojení, které rozhodně stojí za pozornost!

VLOŽTE KOČKU

Kapela funguje od 6.1. 2008. Vibrační číslo kapely jest 6. Jediné číslo zároveň sudé i liché, opisující dynamický prostor šestiúhelníku, ve kterém je samosebou daleko méně slepých uliček než ve čtverci. 6 slibuje osobní úspěch i přínos světu. Její 3 členy jste již mohli slýchávat, vedle koncertů po povětšinou pražských klubových podiích, i z podzemních, i když vysouvacích, prostor divadel. Turista. Manheim. 20 metrů získáš i ztratíš.

GENERAČNÍ KONFLIKT

Začátkem roku 2010 se provalil generační věkový rozdíl zakládajících členů a vznikl název tříčlenné rock-popové kapely Generační Konflikt. Od jara 2012 současné čtyřčlenné složení dává kapele nový moderní zvuk a doplňuje skladby elektronickými samply. Generační Konflikt je k vidění především na klubové scéně a soutěžích. Jedním z posledních úspěchů je postup do semifinále mezi prvních deset skupin soutěže „Skutečná liga 2012“, ve které kapela získala „Cenu diváků“ spolu s oceněním „Zpěvák roku“ pro Martina Klause. V letošním roce GK postoupil do květnového semifinále hudební soutěže Múza.

kytary.cz Samosebou.cz Albixon