Přeskočit na obsah

Nejoblíbenější kapelou veřejnosti je pro rok 2021 Madam Royal, finále a ceny poroty posouvá covid na jaro

  • od

Středočeská Skutečná liga zná vítěze letošního hlasování o nejoblíbenější začínající kapelu veřejnosti. Stali se jimi hudebníci Madam Royal. Hlasování se uskutečnilo na webových stránkách Středočeského kraje, který je již druhým rokem partnerem této největší tuzemské soutěže mladých kapel v živém hraní. Ocenění měli členové Madam Royal převzít během finále ceny poroty 16. ročníku Skutečné ligy, které se mělo odehrát již tuto sobotu v Kladně. To se však posouvá na jaro 2022. 

Důvodem je zhoršující se covidová situace a zpřísnění vládních opatření. Všechna soutěžní kola úspěšného projektu podporujícího růst a motivaci mladých hudebníků, se odehrávají jako otevřené koncerty přístupné zdarma široké veřejnosti.Živá vystoupení mladých hudebníků se svou autorskou tvorbou před porotou a diváky zároveň je pilířem soutěže. Nová proticovidová vládní opatření by neočkovaným členům kapel, ale i divákům či porotcům účast na finále v kladenském kulturním domě znemožnila, nebo přinejmenším velice zkomplikovala,“ vysvětlil rozhodnutí o posunu vyvrcholení 16. ročníku ojedinělé soutěže její zakladatel Lukáš Fousek a dodal: „Nemůžeme, a ani nechceme některé kapely s neočkovanými členy kvůli tomu vyřazovat, omezovat, vzít jim šanci se finále účastnit. Proto jsme se rozhodli jej raději posunout.“

Finále Středočeské Skutečné ligy 2021 se tak odehraje až na jaře příštího roku. V jeho závěru pak Středočeský kraj spolu s pořadateli zároveň spustí přihlašování do dalšího, již 17. ročníku soutěže. 

„Členům Madam Royal ke zvolení kapelou veřejnosti letošního ročníku gratulujeme, ale spolu s ostatními si ještě počká i na závěrečné klání o cenu poroty, respektive Cenu hejtmanky Středočeského kraje. Kromě Madam Royal se o ni na jaře ve finále utkají také vítěz juniorské kategorie The Smallpeople a kapely Katka Rejmonová & kapela, Stoner Toad, Wotazník  a Back To Roots. Finalisté vzešli z dvou semifinálových kol v Jílovém u Prahy a Hořovicích,“ informoval Lukáš Fousek s tím, že místo pro finále zůstane stejné – Kulturní dům na náměstí Sítná v Kladně. 

Zájem o soutěž rok od roku stoupá. Kapacita 30 mladých kapel letošního ročníku Středočeské Skutečné ligy byla rychle zaplněna. Vzhledem k úspěchu projektu se plánuje jeho rozšíření do dalších krajů republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *