Přeskočit na obsah

Tisková zpráva – Nejoblíbenější kapelou veřejnosti je pro rok 2022 Mirka Volfová & Futro

V Kladně se utkají rockeři ve finále Skutečné ligy

Vezměte přátele a přijďte fandit dobré muzice! 17. ročník klání mladých středočeských rockových kapel vyvrcholí 20. listopadu finálovým koncertem, který je zdarma otevřený široké veřejnosti. Odehraje se v kladenském Domě kultury na náměstí Sítná. Hudebníci ze šesti kapel se utkají o ceny poroty, resp. Cenu hejtmanky Středočeského kraje. Během finálového koncertu si převezme ocenění i Mirka Volfová & Futro, která je vítězem letošního hlasování o nejoblíbenější kapelu veřejnosti. 

„Živá vystoupení mladých hudebníků s autorskou tvorbou před porotou a diváky zároveň je pilířem soutěže a všechna soutěžní kola projektu podporujícího jejich růst a motivaci, se odehrávají jako otevřené koncerty přístupné zdarma široké veřejnosti. Proto si finále nenechte ujít. Přijďte se pobavit, podpořit hudebníky, vytvořit atmosféru. Vezměte přátele a oslavme muziku,“ pozval milovníky muziky všeho věku zakladatel soutěže Lukáš Fousek.

Finálový koncert začíná už ve 12:00, veřejnost ale může přijít kdykoliv během odpoledne a večera. Slavnostní vyhlášení vítězů se pak uskuteční kolem 19. hodiny. Hlavní ceny večera budou předávat také Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje, který je partnerem této největší tuzemské soutěže mladých kapel v živém hraní, nebo středočeský radní pro kulturu a památkovou péči Václav Švenda.

Mezi šesti kapelami finálového večera o ceny poroty, respektive Cenu hejtmanky Středočeského kraje, je i Mirka Volfová & Futro, která vyhrála hlasování veřejnosti Středočeské Skutečné ligy 2022. Hlasování se uskutečnilo na webových stránkách Středočeského kraje, který je partnerem této největší tuzemské soutěže mladých kapel v živém hraní.

Pět hudebnic z Hořovic a okolí se dala dohromady před několika lety, tvoří ji zpěvačka, kytaristka, houslistka, klávesistka, baskytaristka a bubenice. „Nejprve jsme hrály jen covery, ale v létě roku 2020 jsme se díky naší zpěvačce Mirce rozhodly, že bychom se chtěly věnovat i vlastní tvorbě. Žánrově se naše hudba přibližuje nejvíce k folku. Texty jsou převážně v češtině, ale najde se mezi nimi i pár anglických,“ představuje se kapela. „Pro každou z nás je hudba smyslem života. Rozumíme si proto nejen hudebně, ale hlavně lidsky. Baví nás hrát jak ve zkušebně pro radost, tak na různých hudebních akcích, kdy je pro nás největší odměnou vidět posluchače, jak je naše hudba těší,“ říkají hořovické hudebnice. 

Ve veřejném hlasování na webu Středočeského kraje přišlo celkem 17 728 hlasů. Na druhou příčku dosadili fanoušci thrash-death metalovou kapelu Nerium a na třetí pak crossover big beat kapely Vosolit!

V listopadovém finále se tuto neděli v Kladně utkají kromě Mirky Volfové & Futra a VOSOLIT! také kapela Infinity či Youlie a vítězové juniorské kategorie DobiBoyz a DESTROY!.

DobiBoyz je originální hudební uskupení pěti kluků při ZUŠ Dobřichovice. Tvoří ho zpěvák, klavírista a saxofonista Vít Němeček, jenž pochází z muzikantské rodiny, bubeník Šimon Bělík, který jinak hraje aktivně hokej a v letošním roce byl draftován do týmu HC Plzeň, i kytarista, tenista, cestovatel a biker Fanda Knaibl. Dalšího kytaristu Jáchyma Krále baví kromě muziky videohry a lezení po skalách. Na bicí, flétnu a saxofon hraje Martin Kudrna, který rovněž pochází z muzikantské rodiny, jeho dědeček je hudebník, rockový houslista Jan Hrubý. Martin v kapele hraje na digitální dechový syntetizátor, který umí napodobit zvuky různých hudebních nástrojů např. saxofonu, flétny, klarinetu, houslí atd. „Písničky si vybíráme a skládáme převážně sami. Každoročně 30.6. pořádáme na Jezu v Dobřichovicích koncert a vystupujeme na různých kulturních akcích v Dobřichovicích a okolí,“ dodávají kluci z DobiBoyz

Berounská DESTROY! hraje od roku 2020 metalovou muziku všech podžánrů. Kapelu tvoří třináctiletý Šimon Král (kytara, zpěv), šestnáctiletý Jirka Kux (baskytara) a čtvrnáctiletý Ondřej Szeliga (bicí). „Máme za sebou třináct úspěšných koncertů po boku známějších kolegů, např. Debustrol, Tatabojs, Exorcizphobia, Black Hill, Tortharry a tak dále. V letošním roce jsme vystupovali na festivalu Rockovej Královák či Kafest,“ představili se mladí hudebníci z Berouna.

Kontakt pro média:

Lukáš Fousek

zakladatel a ředitel soutěže Skutečná liga

T: 734 864 860, E: nsef@nsef.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *