Přeskočit na obsah

O kapele Rasmane

Pár řádků historie, v níž se Vám chce představit Nymburská hard&heavy skupina RASMANE, jenž si našla název v přesmyčce zakladájících členů kapely. Dvoučlenné jádro kapely se sešlo v roce 2019 a ihned začalo vyhledávat vhodného basáka a hlavně bubeníka. Ten se po mnoha peripetiích našel. Bohužel přes covid období se kapela úplně rozpadá. V roce 2022 se opět dává dohromady a trošku přitvrzuje muziku. V roce 2023 opouští kapelu Johny Honzátko a v tomto složení hrajeme od roku 2023, Frontwomen Zdeňka Posejpalová (El Elbereth), sólová kytara Josef Rishi Šindelář, doprovodná kytara Sam Šindelář, basová kytara Chuy Saldaña (Mexiko), bicí Zbyněk Opletal
 
 Frontwomen Zdenka Posejpalová ( El Elbereth): Je zakládajícím členem kapely a také je učitelka, zpěvačka, textařka. Zpěvu se věnuje už mnoho let.

Solová kytara Josef Šindelář (Rishi): Hraje od 15let na kytaru, hudební škola klasika, rocková škola (soukromé hodiny s konzervatoristou) od 18 kapela Soho, Katarze, Dux, Telegraf ( jen měsíc).

 Bubeník Zbyněk Opletal přezdívku sice nemá, ale mám jméno …  Zbyněk. S hudbou jsem začal na střední škole v 15 letech, kdy jsem hrál na kytaru v několika kapelách se zaměřením na rock až death metal. Pak, jak už to často bývá, nastala dlouhá hudební přestávka a od roku 2016 zkouším proniknout do tajů hry na bicí nástroje jako samouk. Od roku 2022 pak v kapele Rasmane.
www.rasmane.cz