Přeskočit na obsah
Popis hudební soutěže

Soutěž muzikantů Skutečná Liga navazuje na hudební vzdělání na základních a uměleckých školách. Soutěžním kapelám (uskupení minimálně 2 lidí) umožňuje již v základním kole vystoupení na plnohodnotném pódiu před publikem. Tomuto vystoupení předchází dlouholetý trénink jemné motoriky dolních i horních končetin a hlasu. Součástí hodnocení odborné poroty je i image – to jak se kapela vyjadřuje v čase mezi autorskými písněmi a v backstage. Součástí projevu kapely je i stylizace oblečení a pohyb po pódiu.

 Tento projekt je jedinou 19 let se opakující branou pro amatérské muzikanty ke vstupu do tzv. show businessu. Součást soutěže je i kategorie Junior pro muzikanty do 19 let a letos poprvé bude součástí soutěže kategorie pro nevidomé muzikanty. 

Kapela Wotazník, vítěz soutěže, si díky zkušenosti z koncertů Skutečné Ligy zahraje jako předskokan kapely Škwor při halovém turné před tisícovkami fanoušků.

Fungování projektu

Soutěž stojí na tvrdé práci zvukových a obrazových techniků. Každé kolo soutěže obnáší realizaci stavby o 4 zavětrovaných nosnících a střešní konstrukci. Tato stavba je poté osazena desítkami metrů kabeláže vedoucí zvuk do tzv. PA systému. Soustavou synchronizovaných reproduktorů o vysokém výkonu jsou přenášeny autorské písně soutěžících. Každému vystoupení předchází tzv. nazvučení kapely tzn. zapojení různorodých nástrojů a zvukových zařízení a smíchání celkového zvuku pomocí zvukového pultu. Kapely si tak mnohdy poprvé v životě vyzkoušejí výkon na profesionálním pódiu. 

Za 19 let se Skutečné Ligy účastnilo 20 000 muzikantů a odehrálo se 5000 koncertů.

Jak pomoci? 

Finančně. Soutěž vytváří motivaci mladých obyvatel k hudbě a jedná se tak o výraznou aktivitu v oblasti prevence kriminality. Skutečná Liga získává zájem široké veřejnosti v České republice. Vaši značku předvedeme na festivalech a koncertech živě 50 000 lidem a na internetu se o Vaší značce dozví více než 250 000 uživatelů, třeba formou našich videí, na které se uživatelé Facebooku dívají 1000 hodin ročně.  

Vaše značka bude veřejně spojována se záchranou české hudební scény. Pomůžeme Vám k propagaci Vaší značky a produktů na hudebních festivalech. Kapely mohou zahrát na Vašich firemních akcích. Kompletní statistiku projektu naleznete v závěrečné zprávě.  

Soutěž se koná hlavně díky obrovskému nadšení realizačního týmu pro Skutečnou Ligu.