Přeskočit na obsah

15. února 2024 jsme slavnostně odstartovali 19. ročník Skutečné Ligy!

Hned první den využilo, k přihlášení do 19. ročníku soutěže Středočeská Skutečná Liga 2024, osmnáct kapel včetně nejméně dvou kapel zrakově postižených interpretů.

Letošní ročník Skutečné Ligy je pro nás velkým milníkem, neboť se začíná psát zcela nová historie soutěže v živém hraní mladých kapel…

Počínaje 15. únorem 2024 bychom rádi zahájili novou éru soutěže, ve které své nezastupitelné místo najdou zrakově postižení interpreti a autoři hudby, kteří si v loňském roce dokonce uspořádali vlastní soutěž interpretů a autorů, jejíž vysoká úroveň dolehla až k našim uším. Pořadatele české části mezinárodní soutěže, nazvané Neviditelná Píseň, organizaci sdružující naše zrakově postižené spoluobčany, SONS, jsme proto oslovili, abychom do naší soutěže přilákali i skvělé interprety a autory právě z řad nevidomých a slabozrakých lidí. Hned první den se přihlásily nejméně dvě kapely, ve kterých převažují nevidomí muzikanti. Pro naší soutěž je velkou ctí, že se zrakově postižení muzikanti utkají na jednom pódiu s těmi zdravými a budou moci prokázat, že jejich handicap je, v oblasti interpretace i autorství hudby, nikterak nediskvalifikuje.

Počínaje 19. ročníkem soutěže Skutečná Liga také přicházíme s novinkou, kdy se každého ročníku zúčastní nějaký významný zahraniční interpret a autor, který zasedne v naší už tak skvělé porotě, plné velice kvalitních muzikantů, producentů a dalších osobností z oblasti hudebního průmyslu. Tento vzácný host pak ukončí slavnostní večer finálového klání svým koncertem věnovaným Skutečné Lize. V letošním roce přivítáme úžasnou kanadskou hvězdu, Madison Galloway, s její kapelou.

Překvapením Středočeské Skutečné Ligy 2024 budou také vystoupení vítězů minulých ročníků v rámci základních kol i semifinálových klání. Všech pět soutěžních dní tak uzavřou koncerty kapel, které jsou úspěšnými absolventy naší soutěže.

Soutěž Skutečná liga je úspěšný talentový hudební projekt, který má za cíl vyhledat a podpořit začínající hudební skupiny, nalézt nové talenty a upozornit na ně české publikum, získat zájem široké veřejnosti, producentů a dalších odborníků v oboru. Chceme ukázat mladým lidem, že má smysl věnovat se něčemu navíc, rozvíjet sám sebe a navést ostatní na cestu k tvůrčímu a smysluplnému trávení volného času.

Jako jediná soutěž v České Republice, umožňuje Skutečná Liga rozsáhlému počtu mladých hudebních kapel vzájemné měření sil bez nutnosti zasílat demo nahrávku, jejíž pořízení stojí nemalé finanční prostředky a neumožňuje objektivní a spravedlivé posouzení kvality hudebního uskupení.

Skutečná Liga se stává velice úspěšnou tradicí ve Středočeském kraji, který se zapojil do financování soutěže již v roce 2019 a díky tomu se soutěž v tomto roce může hrdě pyšnit názvem Středočeská Skutečná Liga 2024. Obrovským úspěchem soutěže Středočeská Skutečná Liga 2024 je opakované udělení záštity hejtmanky Středočeského kraje, hrdě převzaté od Mgr. Petry Peckové, ale navíc i udělení záštity Asociace Krajů České Republiky, přijaté z rukou MUDr. Martina Kuby.

Maximalistickým cílem pořadatelů soutěže Skutečná Liga je rozšíření soutěže na celou Českou Republiku a reprezentace kvalit českých muzikantů po celé Evropě i ve světě. Benefitem pro regiony je, že mohou úspěšné účastnické kapely využít při pořádání svých akcí, jak na úrovni krajů, tak i na úrovni měst a obcí. Vizí projektu je také představit všechny finalisty na společných koncertech tak, aby úspěšné, začínající kapely měly možnost nabrat zkušenosti a představit se široké veřejnosti v České Republice.

Za tiskové oddělení pořadatele Skutečné Ligy, N.S.E.F. Production, Jakub Chudý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *