Přeskočit na obsah

18. ročník Skutečné Ligy získal záštitu Hejtmanky SK a Asociace krajů ČR

  • od

Skutečná liga je úspěšný talentový hudební projekt, který má za cíl vyhledat a podpořit začínající hudební skupiny a nalézt nové talenty, dále upozornit na ně české publikum, získat zájem široké veřejnosti případně producentů a dalších odborníků v oboru. Ukázat mladým lidem, že má smysl věnovat se něčemu navíc, rozvíjet sám sebe, navést ostatní na cestu k tvůrčímu a smysluplnému trávení volného času. 

Soutěž má již osmnáctiletou tradici a od roku 2019 vstoupil do spolupráce s organizátory Středočeský kraj.  Zapojil se do financování a v roce 2019 se uskutečnila soutěž regionálně s názvem Skutečná liga Středočeského kraje 2019. V roce 2021 byla spolupráce se Středočeským krajem obnovena a aktuálně startuje pod názvem Středočeská Skutečná liga 2023. Dnem 1. 3. 2023 bylo spuštěno přihlašování mladých kapel do již 18. ročníku pod názvem Středočeská Skutečná liga 2023.

Jako jediná soutěž v České republice umožňuje rozsáhlému počtu mladých hudebních kapel vzájemné měření sil bez nutnosti zasílat demo nahrávku, jejíž pořízení stojí nemálo finančních prostředků a neumožňuje objektivní a spravedlivé posouzení kvality hudebního uskupení.

Cílem organizátorů je v dalších letech rozšířit Skutečnou ligu i do dalších krajů České republiky a uspořádat v každém kraji vlastní Skutečnou ligu. Vítězové z jednotlivých krajů by se následně utkali v celorepublikové soutěži. Benefitem pro regiony je, že mohou úspěšné účastnické mladé kapely využít při pořádání svých akcí, jak na úrovni krajů, tak i na úrovni měst a obcí. Vizí projektu je také představit krajské vítěze na společných koncertech tak, aby začínající kapely měly možnost nabrat zkušenosti a představit se široké veřejnosti v České republice.

Projekt 18. ročníku Skutečná liga 2023 získal záštitu Hejtmanky Středočeskho kraje a Asociace krajů České republiky.

AKČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *